ThecDay Pre-Alpha[0.4]

Hobbi olarak geliştirdiğim bir projeydi. Wave (dalga) sistemiyle zorlaşan bir yapısı vardı, fakat aşamalar ilerledikçe büyük değişikliklere uğradı. Başlangıçta zombilere karşı savaşken daha sonra robotlara karşı bir oyun haline geldi. Bu oyunda Roblox Studio platformundaki ücretsiz modeller ve sesleri kullandım. Ancak kod, yazılım, animasyon, fikir ve projenin logosu ile bannerı benim yapımımdı. Bunları yaparken yazılım için lua yazılım dilini kullandım. Bundan sonra animasyon için ise Roblox’un kendi toolunu kullandım. Ancak logo ve bannerı third party bir siteden(https://pixlr.com/tr/e/) üzerinden yaptım. Bunun sebebi ise o zamanlarda ne Robloxun içinde photoshop olmaması ve bendede photoshop olmaması nedeniyleydi.

Randsome Malware

Phython ile kodlanmış bir ransomware (fidye yazılımı) projesiydi. Açık kaynak olarak yayınlandı ve encryptasyon mantığını anlamayı amaçlıyordum. Herhangibi bir yasal sorun oluşturucak şekilde kullanılmadı ve testleri buna izin veren serverlarda yapıldı.

Discord AnonimChat

Discord'a direkt yazmak yerine kimliğinizi tutmayan 3. parti bi yerden yazmanızı sağlıyan bir api servisiydi. Bu sunucu ownerının eklediği bir servisle oluyordu. Bunu yapmak için discord webhook servisini kullanarak api yardımı ile mesaj yolluyorduk. Mesajı siz değil webhook yolamış oluyordu.

Room A1

Modelleme ve level design çalışmalarını içeren bir projeydi. Ünlü YouTuber Duygu Köseoğlu’nun odasının replikası olarak tasarlandı bu projede Robloxun içindeki bir plugini(Building Tools By F3X) ve bunun üzerine bedava assetlerle level design kısmını ve az bir kod bulunsada kodlamasını yaptım.

Runner running

Koşarak kaçma temalı bir oyundu. Gökten düşen nesnelerden kaçmayı amaçlayan bir yapıya sahipti. Birbirinden farklı etkilere sahip nesneler oyunculara zarar verebiliyordu. Bu oyun lua ve ücretsiz asset kullanarak yapıldı.

Stone Simulation

Popüler "loop" mantığına dayalı bir projeydi. Farklı eşaların düşmesiyle oyuncuları meşgul eden ve oyun içi harcamaları artıran bir tasarımı vardı ancak tamamlanamadı. Bu oyunda yine lua ve ücretsiz asset kulanarak yapıldı.

Stone Scratch Education Simulation

Clicker oyunu tarzında bir projeydi. Tıklamalarla IQ seviyesini artırma ve karakteri uyutarak oynanıyordu. Scratch algoritma sistemi kullanarak çoğu şeyi elle çizerek yaotığım bir oyundu